Vores kontorer

Nedenfor er vores kontorer

LGT Logistics A/S

Orionvej 18
DK-8700 Horsens

Ledelse

John Riis

Managing Director

Tel: +45 (0)76 26 44 50

john.riis@lgtlogistics.dk
jörgen-liljeberg

Jørgen Liljeberg

Økonomichef

Tel: +45 76 26 44 48

jorgen.liljeberg@lgtlogistics.dk

Poul Erik Dahl

International Salgschef, CCO

Tel: +45 76 26 44 52

poul.erik.dahl@lgtlogistics.dk
preben-ladekjär

Preben Ladekjær

Trafikchef, Skandinavien

Tel: +45 76 26 44 19

preben.ladekjaer@lgtlogistics.dk
tom-mosegaard

Tom Mosegaard

Trafikchef, Kontinent & UK

Tel: +45 76 26 44 61

tom.mosegaard@lgtlogistics.dk
Michael Saxtorff

Michael Saxtorff

IT-Chef

Tel: +45 76 26 44 77

michael.saxtorff@lgtlogistics.dk

Salg

Poul Erik Dahl

International Salgschef, CCO

Tel: +45 76 26 44 52

poul.erik.dahl@lgtlogistics.dk

Randi Henriksen

Key Account Assistent

Tel: +45 76 26 44 53

randi.henriksen@lgtlogistics.dk
Senior salgschef

Per Hansen

Senior salgschef

Tel: +45 20 86 19 22

per.hansen@lgtlogistics.dk
Mikkel Feldskov Dam, Sales trainee

Mikkel Feldskov Dam

Sales trainee

Tel: +45 76 26 44 54

mikkel.feldskov.dam@lgtlogistics.dk

Norden

preben-ladekjär

Preben Ladekjær

Trafikchef, Skandinavien

Tel: +45 76 26 44 19

preben.ladekjaer@lgtlogistics.dk

Birthe Skov

Norge eksport

Tel: +45 76 26 44 30

birthe.skov@lgtlogistics.dk

Pia Nielsen

Norge eksport & import

Tel: +45 76 26 44 32

pia.nielsen@lgtlogistics.dk

Peter Brunse

Indhentning, Norge eksport og import

Tel: +45 76 26 44 31

peter.brunse@lgtlogistics.dk
Norge møbeltransport transport export & import, Rikke Ansbjerg

Rikke Ansbjerg

Norge eksport

Tel: +45 76 26 44 34

rikke.ansbjerg@lgtlogistics.dk

Jette Friis-Jensen

Norge eksport

Tel: +45 76 26 44 57

jette.friis-jensen@lgtlogistics.dk

Indra Østergaard

Assistent import

Tel: +45 76 26 44 55

indra.oestergaard@lgtlogistics.dk

Pernille Løvborg (Barsel)

Sverige Eksport & Import

Tel: +45 76 26 44 36

pernille.loevborg@lgtlogistics.dk

Lene Sørensen

Sverige/Finland Eksport & Import

Tel: +45 76 26 44 37

lene.soerensen@lgtlogistics.dk
Christina Due, Elev Sverige

Christina Due

Elev, Finland

Tel: +45 76 26 44 79

Christina.due@lgtlogistics.dk
Mai-Britt Hansen, Assistent Sverige

Mai-Britt Hansen

Assistent - Sverige

Tel: +45 76 26 31 21

mai-britt.hansen@lgtlogistics.dk

Lolita Lipsane (På barsel)

Assistent - Sverige

Tel: +45 76 26 44 67

lolita.lipsane@lgtlogistics.dk

Betina Krog Justesen

Assistent - Sverige

Tel: +45 76 26 44 65

bkj@lgtlogistics.dk

Danmark

Helle Lildholdt Rasmussen, E-commerce

Helle Lildholdt

E-commerce

Tel: +45 76 26 44 46

helle.LildholdtRasmussen@lgtlogistics.dk

Charlotte Høj Jørgensen

Danmark, Jylland

Tel: +45 76 26 45 21

charlotte.hoej@lgtlogistics.dk

Charlotte Keiser Lindberg

Danmark

Tel: +45 76 26 44 28

charlotte.lindberg@lgtlogistics.dk
Henriette Ruhe Danmark og returvarer

Henriette Ruhe

Danmark, returvarer

Tel: +45 76 26 44 26

henriette.ruhe@lgtlogistics.dk
flemming

Flemming Klærke Andersen

Danmark, Fyn/Sjælland

Tel: +45 76 26 44 74

flemming.andersen@lgtlogistics.dk

Indhentning

Peter Brunse

Indhentning, Norge eksport og import

Tel: +45 76 26 44 31

peter.brunse@lgtlogistics.dk

Michael Wulff

Indenrigs kørselsdisponent

Tel: +45 76 26 44 21

michael.wulff@lgtlogistics.dk

Kontinentet, England & Irland

tom-mosegaard

Tom Mosegaard

Trafikchef, Kontinent & UK

Tel: +45 76 26 44 61

tom.mosegaard@lgtlogistics.dk
Helen Nielsen Assistent Kontinent, UK & import

Helen Nielsen

Assistent Kontinent, UK & import

Tel: +45 76 26 44 44

helen.nielsen@lgtlogistics.dk
Tina Madsen Frankrig & Schweiz

Tina Madsen

Frankrig & Schweiz

Tel: +45 76 26 44 56

tina.madsen@lgtlogistics.dk
Thomas Morgenstern Jensen, Storbritannien, Irland & Østrig

Thomas Morgenstern Jensen

Storbritannien, Irland & Østrig

Tel: +45 76 26 45 30

thomas.jensen@lgtlogistics.dk

Morten Fredslund

Import Europa

Tel: +45 76 26 44 33

morten.fredslund@lgtlogistics.dk
Linde Skjæveland Assistent Kontinent, UK & import

Linda Skjæveland

Assistent kontinent, UK & import

Tel: +45 76 26 45 20

linda.skjaeveland@lgtlogistics.dk
Rikke Berg Rasmussen Benelux, Baltikum & Polen

Rikke Berg Rasmussen

Benelux, Baltikum & Polen

Tel: +45 76 26 44 73

Rikke.Berg.Rasmussen@lgtlogistics.dk

Pernille Sørensen

Speditionsassistent

Tel: +45 74 67 41 88

Pernille.Sorensen@lgtlogistics.dk

Logistikløsninger

Gitte Kjær Mosegaard

Logistikkoordinator

Tel: +45 76 26 45 34

gitte.mosegaard@lgtlogistics.dk
truelsen

Stine P. Truelsen

Logistikkoordinator

Tel: +45 76 26 44 20

stine.p.truelsen@lgtlogistics.dk

Morten Løvborg

Terminalchef

Tel: +45 30 18 89 01

morten.lovborg@lgtlogistics.dk

Arne Ulriksen

Lagerforvalter, Nordgående trafik

Tel: +45 21 47 58 08

arne.ulriksen@lgtlogistics.dk

IT-afdelingen

Michael Saxtorff

Michael Saxtorff

IT-Chef

Tel: +45 76 26 44 77

michael.saxtorff@lgtlogistics.dk

Desirée Slothus Pedersen

IT- BI

Tel: +45 76 26 44 29

desiree.pedersen@lgtlogistics.dk
Cille Askholm Møller. Trainee

Cille Askholm Møller

Trainee

Tel: +45 76 26 44 76

cam@lgtlogistics.dk

Administration

jörgen-liljeberg

Jørgen Liljeberg

Økonomichef

Tel: +45 76 26 44 48

jorgen.liljeberg@lgtlogistics.dk

Jeanette Thaysen

Regnskabschef

Tel: +45 76 26 44 12

jeanette.thaysen@lgtlogistics.dk

Anette Broe Pedersen

Bogholder

Tel: +45 76 26 44 22

anette.pedersen@lgtlogistics.dk

Tanja Bendixen

Kreditor bogholder

Tel: +45 76 26 45 26

tanja.bendixen@lgtlogistics.dk
Kent Mathiassen Skadesbehandling

Kent Mathiassen

Skadesbehandling

Tel: +45 76 26 44 85

kent.mathiassen@lgtlogistics.dk

Malene Appleyard

Økonomiassistent

Tel: +45 76 26 44 18

malene.appleyard@lgtlogistics.dk

Hanne Bentsen

Økonimiassistent

Tel: +45 76 26 44 14

hanne.Bentsen@lgtlogistics.dk